Konto dla studenta a wybór oferty

31 lipca
13:38 2012

Banki oferują wiele rodzajów kont z pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z rodzai kont skierowanych wyłącznie do konkretnej grupy odbiorców jest konto dla studenta.

Sprawdźmy zatem na jakie przywileje mogą liczyć studenci. Konto dla studenta dostępne jest niemal w każdym banki, dlatego studenci mają spore pole manewru jeśli chodzi o wybór konkretnej oferty. Czym więc kierować się w swoich poszukiwaniach? Otóż konto dla studenta powinno być przede wszystkim tanie. Można by pomyśleć, że banki upodobały sobie studentów jako dobrych klientów bowiem oferują im niemal darmowe konta. Jednak czy jest tak w rzeczywistości?

Otóż należy dokładnie sprawdzać oferty banków, bowiem preferencyjne warunki prowadzenia konta mogą być oferowane jedynie po spełnieniu odpowiednich warunków o których niechlubnie dowiadujemy się dopiero po podpisaniu umowy z bankiem. Aby wybrać najlepsze konto dla studenta warto więc dowiedzieć się więcej na internetowych forach. Dzięki nim zasięgniemy informacji o danych ofertach od osób, które już nich korzystały bądź korzystają. Jak wiadomo opinia osoby doświadczonej na własnej skórze może okazać się najlepsza. Konto dla studenta a internetowe narzędzia. Jeśli jednak nam to nie wystarczy warto również skorzystać z internetowych narzędzi jakimi są między innymi porównywarki czy rankingi kont.

W przypadku porównywarki sami określamy parametry konta jakie nas interesują a narzędzie odnajduje w sieci oferty spełniające nasze wymagania. Z kolei ranking kont klasyfikuje propozycje banków na podstawie kosztów prowadzenia konta, dzięki rankingom nie musimy wchodzić na każdą z osobna oficjalną stronę banków, wystarczy skorzystać z rankingu ofert gdzie wszystko mamy podane jak na tacy. Rankingi kont dla studentów oferują portale finansowe takie jak comperia.pl.