Uważnie czytajmy oferty

08 lutego
13:26 2013

Z bankami najlepiej jaz z rodzina wychodzi się na zdjęciu, ale kto z nas teraz mógłby normalnie funkcjonować bez banków. Takie nastały czasy ze bez banków ani rusz.

Zaczynamy nasza przygodę z bankami decydując się na założenie konta bankowego i każdy z nas z pewnością chciałby mieć jak najlepsze konto bankowe. Nie jest to proste bowiem różne sa konta i różne banki. Jeżeli na przykład decydujemy się na konta osobiste warto zastanowić się co dla nas jest w kontach najważniejsze, czego oczekujemy od takie oferty, czyli jak wybrać najlepsze konto bankowe, ale osobiste, bowiem jak wiemy są jeszcze w ofercie bankowej konta oszczędnościowe.

W tym przypadku również chcielibyśmy mieć jak najlepsze konta bankowe oszczędnościowe ale przy ich wyborze kierujemy się już innymi czynnikami. Wybierając osobiste najlepsze konta bankowe chcemy aby korzystanie z nich było jak najtańsze, aby oferowane usługi oraz korzystanie z kart płatniczych jak najmniej nas kosztowało. Z kolei wybierając oszczędnościowe najlepsze konta bankowe zazwyczaj kierujemy się ich oprocentowaniem oraz ilością bezprowizyjnych opłat za wypłaty pieniędzy z tych kont. Z ostatnich rankingów wynika że osobiste najlepsze konta bankowe maja w chwili obecnej w swojej ofercie takie banki jak alir sync bank bph oraz getin bank. Warto jeszcze wspomnieć w tym miejscy że najlepsze konto młodzieżowe ma multibank. Natomiast jeżeli chodzi o oszczędnościowe najlepsze konta bankowe to szukajmy ich przede wszystkim w takich bankach jak multibank i niestety później długo długo nic.

Ale nawet w tym banku ponoć najlepsze konto oszczędnościowe jest oprocentowane jedynie na 3,5%, a jeszcze do niedawna bgżoptima swoje najlepsze konto oszczędnościowe reklamował jako oprocentowane na 6,3%. Czy zatem warto składać swoje pieniądze na kontach oszczędnościowych skoro należy spodziewać się że nasze pieniądze na tych kontach i przy takim oprocentowaniu będą tracić na wartości?