Najkorzystniejsze konto bankowe

04 marca
12:42 2013

Jak wybrać najkorzystniejsze konto bankowe? Z takim zadanie boryka się nie jedna osoba bowiem trudno się zdecydować się na konkretny rachunek bowiem banki zasypują nas swoimi coraz to nowszymi propozycjami.

Oferty banków zmieniają się jak w kalejdoskopie, wybór taniego rachunku nie jest prosty. Niemniej jednak w dobie intranetu najlepsze konto bankowe znaleźć można bez potrzeby wychodzenia z domu, wystarczy skorzystać z odpowiednich pomocy.

Konto bankowe to z pewnością nie jeden rodzaj rachunku lecz co najmniej kilka, wiele grup społecznych takich jak studenci czy osoby posiadające własne przedsiębiorstwa mogą założyć rachunek skierowany wyłącznie dla nich. Konto bankowe a porównywarka kont. Jeżeli wiemy już jaki rodzaj rachunku nas interesuje możemy skorzystać z pomocy porównywarki kont, która klasyfikuje rachunki na podstawie określonych przez nas parametrów. W odpowiednich misjach porównywarki umieszczamy średnią kosztów jakie jesteśmy w stanie zapłacić na prowadzenie konta, następnie porównywarka podpasuje oferty banków do parametrów które ustaliliśmy.

Konto bankowe w banku internetowym. Nie można zapomnieć o ofertach banków internetowych, które mają również atrakcyjne lub niekiedy nawet lepsze propozycje kont osobistych od banków tradycyjnych. Jeżeli interesują nas wyłącznie konta bankowe w bankach internetowych również sprawdźmy rankingi zestawiające jedynie konta banków internetowych.

Pamiętajmy również o tym, że należy dokładnie przyglądać się ofertom kont bankowych, które reklamowane są jako konta zupełnie za darmo, powinniśmy przywyknąć do tego, że banki nie dają niczego za darmo, zatem darmowe prowadzenie konta oferowane jest klientom pod warunkiem spełnienia określonych warunków. Dobrym przykładem jest konto dla młodych w PKO BP konto jest za darmo o ile klient zapłaci w miesiącu karta minimum za 350 złotych.