Jeżeli nie jesteś zadowolony z konta zmień je na nowe

28 kwietnia
08:32 2013

Większość osób zakładając konto w banku specjalnie nie zastanawia się jak wybrać najkorzystniejsze dla siebie konto i bierze pierwsze lepsze pierwszym lepszym banku.

Najczęściej w tym który jest najbliżej miejsca zamieszkania bądź z podpowiedzi znajomych czy rodziny. I to jest błąd ponieważ konto bankowe powinno dopasować się do swoich potrzeb oraz możliwości. Powinniśmy pamiętać, że jeżeli mamy zamiar założyć konto w banku jedynie dla opłacania rachunków czy też dokonywania najprostszych operacji finansowych to nie zakładajmy konta aktywnego ponieważ wówczas to najtańsze czy tez tak zwane darmowe konto jest wówczas jeżeli dokonuje się na nim określoną ilość operacji finansowych na koncie oraz dołączoną do konta kartą płatniczą.

Niewłaściwy dobór konta może nas kosztować nawet kilkaset złotych rocznie. Dlatego właściwy dobór konta bankowego to nie jest taka prosta sprawa. Ale kiedy na przykład zorientowaliśmy się że to nie jest to konto, że płacimy coraz więcej za jego prowadzenie czy też przelewy to możemy po prostu zmienić bank i zmienić konto bankowe. Tylko jak zmienić konto czy są jakieś specjalne procedury czy wystarczy zgłosić ten fakt w banku? Niekoniecznie, najpierw powinniśmy znaleźć konto które nam najbardziej odpowiada i w tym banku poprośmy o przeniesienie konta jeżeli mamy jakie s zobowiązania w stosunku do starego banku najpierw je uregulujmy lub jeżeli nowy bank zechce może przejąć nasze zobowiązania – na przykład kredyt odnawialny. Dlasze czynności związane z przenosinami konta bankowego przejmuje nowy bank.

Tak być powinno ale często nie jest wszystko bowiem zależy od nowego banku jak się do tej sprawy ustosunkuje. Wprawdzie banki obowiązuje rekomendacja dotycząca takich przenosin ale w praktyce różnie z tym jest. Jeżeli na przykład dalej nie wiemy jak zmienić konto podpowie nam doradca finansowy.