To ważna decyzja dla dziecka

21 stycznia
16:34 2014

To ważna i dobra decyzja a konto dla dziecka to najlepsze rozwiązanie i dla rodziców i dziecka które uczy się dopiero gospodarowania pieniędzmi. Najlepsze do tego jest właśnie konto dla dziecka które niejako wprowadza dzieci w świat finansów.

Właśnie rozpoczął się rok szkolny i w związku z tym warto pomyśleć o założeniu konta dla dziecka i zamiast dawać kieszonkowe do ręki dziecku wpłacać je na konto dla dziecka. Wiadomo jakie są dzieci które często wydają pieniądze na zupełnie zbędne rzeczy i najczęściej wydają całość niemal od razu. Ale kiedy dziecko ma konto w banku tak samo jak dorosły człowiek nie musi wszystkiego od razu wydawać. Kiedy ma swoja kartę do konta i może wybierać pieniądze z bankomatu wtedy czuje się jak dorosły i zazwyczaj wybiera taka kwotę jaka mu jest potrzebne. No i rodzice maja wgląd do konta swojego dziecka i mogą kontrolować jego wydatki. Wbrew pozorom oferta kont dla dziecka nie jest zbyt bogata i dlatego często konto dla dziecka zastępuje zwykłe konto osobiste, które często może być na korzystniejszych warunkach niż typowe konto dla dziecka. Dlatego ofertę kont bankowych rodzice powinni dokładnie przeanalizować i wybrać jak najkorzystniejsze konto dla swojej pociechy. Pytanie tylko jakie konto wybrać, czy konto tradycyjne w tradycyjnym banku czy też konto internetowe czyli obsługiwane przez Internet, ale znając przyzwyczajenia naszych pociech z pewności należy sięgnąć po konta internetowe. Nasze dzieci całymi dniami siedzą przez komputerami i z pewnością znają na wylot komputery oraz internet. Poza tym takie rozwiązanie jest korzystniejsze ponieważ dziecko ni musi biegać do banku i załatwiać swoje sprawy finansowe i mogą to zrobić przez Internet.

Musimy jednak je stale kontrolować bowiem mogą robić zakupy w sklepach internetowych nie mając do tego uprawnienia. Od dziecka miałem konto w banku i tak zaczęły się moje pierwsze kontakty z finansami, pieniędzmi które rodzice wpłacali mi na moje konto.

To naprawdę dobry sposób na to aby dzieci wprowadzać w świat finansów właśnie poprzez konta bankowe. Później już sam sobie wybierałem konta już dla dorosłych osób.